Izstāde "Akmens aug"

Visu februāri mākslas salonā „Pie Sīpolnieka” bija vērojama pirmā amatniecības centra „Rūme” keramikas studijas izstāde „Akmens aug”.

Izstādes nosaukums sasaucas ar darbos izmantoto materiālu – akmeni. Visi trauki veidoti no īpašas keramikas masas, kurā sajaucas baltais māls, akmens, zāģu skaidas un citi tikai pašiem autoriem zināmi materiāli.

keramikas studija

Izstāde kopumā atklāj vienkāršas, raupjas virsmas pirmatnību un gaišumu. No it kā parasta laukakmens izaug putni, cilvēki, asni un jaunas domas. Darbus veidojām kopā ar jaunajām studijas dalībniecēm - Līvu Porieti un Ingu Ļapustinu. Meitenes tika ievadītas keramikas noslēpumu, grūtību un pārsteigumu pasaulē. Šis lietišķās mākslas veids prasa izturību, fizisku spēku un labu formas izjūtu.

Līva Poriete : „Tā kā šī ir mana pirmā izstāde un pieredze šādā jomā, esmu gandarīta par padarīto un man ir liels prieks, ka mans roku darbs var kādu priecēt. Radot šos darbus, nemaz nedomāju, ka gala rezultāts būs tik labs. Tas nemaz nav tik vienkārši un ceļš līdz izstādei ir diezgan sarežģīts”.

Inga Ļapustina : „Tā bija mana pirmā izstāde, esmu ar to apmierināta. Darbi sanākuši skaisti, mazs prieciņš, ka esi ko tādu izgatavojis.”

Pirmā kolekcija izstādei radās, cieši strādājot kopā jau pieredzējuša mākslinieka rokām un prātam piesaistot jauno dalībnieču lielo vēlmi un interesi veidot un saredzēt jau profesionālus paņēmienus, darbojoties keramikā kā mākslā.

Liels bija mūsu pārsteigums, kad jau iekārtojot izstādi, cilvēki darbus vēlējās iegādāties. Kopumā šo izstādi vērtēju kā pirmo, bet jau kvalitatīvi paveikto darbu, kuram ir ne tikai skatītāji, bet arī pircēji.

Amatniecības centra „Rūme” keramikas studija drīzumā uzņems jaunus dalībniekus, kuriem būs iespēja mācīties arī virpoto trauku gatavošanas tehnoloģiju, jo LEADER projekta ietvaros ir iegādātas četras podnieku virpas.

Anda Svarāne, amatniecības centra „Rūme” keramikas studijas vadītāja.

Mid Baltic Craft lv full