Daba mums – mēs dabai

Selu purs logo

2010.gada 31.jūlijā Zasā, jaunuzceltajā amatniecības centrā „Rūme” notika pasākums „Daba mums – mēs dabai”. Pasākumu organizēja biedrība „Sēļu pūrs” un atbalstīja Jēkabpils novada dome. Pasākuma dalībnieki uzstādīja un noklāja ar antiseptisku līdzekli pagājušajā vasarā izgatavotos koka objektus bērnu rotaļu laukumam amatniecības centra teritorijā, izgatavoja mājvietas putniem, mācījās tekstila batikošanu karstā vaska tehnikā un kopīgi gatavoja arī pusdienu maltīti.

IMG 2320

Talcinieki kopā sanāca jau no paša rīta, sadalīja darbus katram pa spēkiem un interesēm. Vīri un zēni – pie skulptūrām un putnu mājām, sievas un meitas – pie batikošanas un pusdienu vārīšanas. Bija arī tādi, kas uzspēja piedalīties pie pilnīgi visiem darbiem. Diemžēl ap pusdienlaiku debesīs uzradās pamatīgi negaisa mākoņi un āra darbus izjauca spēcīgas lietus gāzes. Nedaudz lietus ūdens iepilēja arī kopīgajā zupas katlā, bet – nav jau darva medus mucā, īstiem lauku cilvēkiem tādi sīkumi neskādē.

IMG 2317

Pasākumā piedalījās 21 dalībnieks, no kuriem jaunākajam – 4, bet vecākajam – 65 gadi. Stipras ģimenes, kas domā par nākotni, ir aktīvas šodien un vienmēr būs jaunas sirdī, jo ir kopā ar saviem bērniem, mācot viņus nevis ar vārdiem, bet darbiem.

Dīvaini, ka bija ļoti maz dalībnieku no Zasas pagasta centra. Vai Zasas centra bērnu vecāki šai dienā pilnīgi visi bija aizņemti ? Grūti rast citu izskaidrojumu pašu zasiešu negribēšanai uzlabot savu bērnu dzīves kvalitāti, veidojot jauno rotaļu laukumu. Bet varbūt mēs gribam tikai prasīt un ņemt, bet pašiem darīt - lielais slinkums ?

Lai nu kā – rotaļu laukums amatniecības centra pagalmā top un putnus – strazdus, cielavas, zīlītes, mušķērājus un pat vienu bikšaino apogu, nākošpavasar gaidīs jaunās mājas.

IMG 2346

Pateicamies Ošānu ģimenei, uz kuru vienmēr varam paļauties (un jūsu zemeņu kokteiļa recepti, lūdzu, publicējiet kaut kur plašai publikai pieejamā izdevumā !), Arvim Strikam, kurš vienmēr strādā lieliskā garastāvoklī un tādu rada arī apkārtējiem, Kristīnei un Sintijai Grauzēm – Sintija būs nenogurdināma māksliniece, Arvim Cērmūkšam, pie kura var iet mācīties pamatīgumu un dzīvesgudrību, Dāvim Matīsam, kurš aizvien mūs atbalsta un ir džentlmenis un Krišjānim un Evitai, kas mēroja tālo ceļu no Rīgas, lai mums palīdzētu. Tāpat liels paldies arī biedrības biedru ģimeņu locekļiem un draugiem, kuri bija klāt pie visiem darbiem gan ar domām, gan spēkiem.

Biedrība „Sēļu pūrs”

Mid Baltic Craft lv full