Amatnieku svētki Bauskā

No 23.-25.jūlijam Bauskā norisinājās mākslas un amatniecības festivāls, kas bija viens no daudzajiem projekta LLI-023 „Amatniecības sadarbības tīkls kā Latvijas – Lietuvas pierobežas pievilcības veicinātājs” pasākumiem.

Bauskas pils pagalmā senos amatus demonstrēja Latvijas un Lietuvas amatnieki. Katrs bija padomājis par īpašu savas vietas noformējumu un tērpiem. Mūsu novada Zasas pagastu pārstāvēja namdaris/kokgriezējs Dainis Vecums un keramiķe Anda Svarāne.

IMG 2052

Svētku laikā mūsu novada amatnieki bija vieni no visvairāk apmeklētajiem. Dainis Vecums demonstrēja ļoti interesantu pašdarinātu darba rīku – solu, kas kalpo kā skrūvspīles kokmateriālu nostiprināšanai un padara ērtāku kokgriešanu. Tādu rīku apbrīnoja gan paši amatnieki, gan apmeklētāji. Bērni gribēja darboties pie māla, jo keramiķe A.Svarāne demonstrēja māla formēšanu netradicionālā manierē.Daudzi no apmeklētājiem bija izbrīnīti un sajūsmināti par traukiem no baltā māla.

IMG 2056

Ar apsveikuma runu amatniekus pagodināja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Valdis Veips. Pasākuma organizatori bija parūpējušies par amatnieku labsajūtu un svētku noskaņojumu. Bauskas novada „Gailīšos” amatniekus gaidīja bagāti klāti galdi, muzicēja lauku kapellas no Latvijas un Lietuvas, notika ekskursija pa motormuzeju. Patīkami pārsteidza Bauskas muzeja šovs „Bauska no sendienām līdz padomju laikiem”. Muzeja gida pavadībā amatnieki „izstaigāja” pilsētu, iepazīstot interesantākās vietas.

Šādi svētki tieši amatniekiem Bauskā tika rīkoti pirmoreiz, tāpēc vēl ir iespēja pasākumu pilnveidot un ieviest kā tradīciju.

Zasas pagasta amatnieki satika savus kolēģus un partnerus, nodibināja kontaktus ar jauniem sadarbības partneriem, un arī labi atpūtās.

Paldies pasākuma organizatoriem un ceram Bauskā tikties arī nākamgad!

Anda Svarāne, amatniecības centra „Rūme” keramikas studijas vadītāja.

Šī informācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības atbalstu. Šīs informācijas saturs ir Zasas pagasta pārvaldes atbildība un nepauž Eiropas Savienības viedokli

Mid Baltic Craft lv full